b21deceb8f3b968d5a66852d414988b5

79969107b6a2783bfd14977f463557c3

بال اسکرو:

بال اسکرو (که به بیرینگ پیچی نیز معروف می باشد) شامل یک پیچ دوار و مهره ای است که بین این پیچ و مهره، ساچمه هایی قرار دارد. این ساچمه ها درون حلقه ای ثابت که در انگلیسی به return tube، return caps و  deflector معروف هستند، می چرخند.

مهم ترین وظیفه این قطعات تبدیل یک حرکت دورانی (rotary motion) به حرکت خطی (linear motion) یا تبدیل گشتاور  (torque) به نیروی پیشران (thrust) و یا برعکس، است.  بال اسکروها خصوصیاتی چون دقت بسیار بالا، قابلیت معکوس پذیری و راندمان بالا را دارا هستند ، و به همین دلیل بال اسکروها یکی از پرمصرف ترین نوع پیچ ها در صنعت ماشینی و ماشین های دقیق می باشند.

در ایام گذشته که تکنولوژی پیچ و مهره بال اسکرو ، بوجود نیامده بود ، جهت حرکت (دوران) محورها از سیستم معمولی پیچ و مهره استفاده می شد.

از آنجاییکه در اثر حرکتهای لغزشی موجود بین دو سطح پیچ و مهره باعث سایش و خوردگی و در نتیجه لق شدن مکانیزم حرکت می شود تغییراتی در نوع دنده های پیچ و مهره انجام شد و بجای استفاده از پیچ و مهره با سطح مقطع مثلثی ، از پیچ و مهره با سطح مقطع ذوزنقه و تا حدودی مستطیلی استفاده شد . این مدل پیچ و مهره ها هم اکنون نیز در میز دستگاههای فرز و تراش معمولی به وفور به چشم می خورند ، از یک طرف باید برای روان کار کردن این سیستم یک لقی مشخصی بین پیچ و مهره بوجود آورد و از طرف دیگر به مرور زمان این پیچها نیز سائیده شده و دقت خود را از دست خواهند داد . پیچ های معمولی وقتی راستگرد می شوند یک طرف مهره درگیر شده و زمانی که چپگرد شوند ابتدا لقی طی شده ، تا به طرف دیگر برسند و سپس طرف دیگر درگیر می شود . با بوجود آمدن بال اسکرو این مشکل حل شده و دنیایی جدید را برای صنعت و صنعتگران ایجاد کرد . مکانیزم حرکت بال اسکرو همانند حرکت بلبرینگ ها می باشد . در بین سطوح هیچ لغزشی نیست و مبنای حرکت غلطش کامل است در سیستم پیچ و مهره معمولی ، با اضافه شدن نیرو طبق فرمول اصطحکاک ، نیرو در ضریب اصطکاک ضرب شده و نسبتی خطی به دست می آید یعنی هرچه نیرو بیشتر ، اصطحکاک بیشتر و نیروی مورد نیاز جهت چرخش هم بیشتر می شود . در سیستم بال اسکرو لغزش نیست ، ولی غلطش دارد .

همانگونه که می دانید ساچمه ها بین رزوه ها حرکت می کنند و با گردش  ساچمه ها ، آنها دارای حرکت طولی هستند و باید بعد از دوران کامل به جای خود برگردند . سه مکانیزم برای اینکار طراحی شده است . در یکی از آن ساچمه ها چرخیده به انتهای مهره که می رسند توسط یک لوله به ابتدا برگشته و این رویه ادامه پیدا می کند . در دو مکانیزم دیگر برگشت ساچمه ها بعد از اتمام هر گام است و تنها فرق بین آن دو در روش برگشت می باشد که در یک روش مکانیزم برگشت در داخل مهره تعبیه شده و در روش دیگر خارج مهره .

پیچ های توپ از یک دوقلوی پیچ و مهره ای تشکیل شده است که با عناصر چرخشی تشکیل می شود که از طریق مکانیزم بازگشت چرخش می کنند. پیچ های پیچ توپ حرکت دوار را به حرکت خطی تبدیل می کنند و بیشتر در ماشین آلات صنعتی و ماشین های دقیق مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت Hiwin  طیف گسترده ای از تنظیمات را برای برآورده کردن نیازهای ویژه برنامه شما ارائه می دهد. Hiwin  توانایی تولید قلاب های توپ خاکی کلاس  JIS C0 و کلاس DIN 5 (حداکثر 23 میکرون) برای قلاب های چرخشی دقیق را دارا می باشد.  توپ گیره O.D. از 4mm  تا 120 mm و با مقادیر Dm-N  تا 220000

گزینه های ضد گرد و غبار به منظور جلوگیری از ورود ذرات یا بقایای پوسته از توپ ، به ویژه برای محیط های کاربردی شامل گرد و غبار اره ، آلیاژهای آهنی و غیره طراحی شده است. Hiwin گزینه های مختلفی را نیز برای ضد گرد و غبار یک قلاب توپ ارائه می دهد که راه حل های مناسبی برای جلوگیری از آلودگی است.

جهت مشاوره و سفارش محصول با کارشناسان ما تماس بگیرید